Informace o nás

 

Michaela Mrowetz 
Klinická psycholožka, psychoterapeutka, soudní znalkyně s dvacetiletou praxí. Zpracovala dlouhodobý výzkum „Podpora rané vazby mezi matkou a dítětem v českém porodnictví“, je spoluautorkou knihy Bonding - porodní radost. Ve své ordinaci se věnuje ponejvíce lidem s posttraumatickou stresovou poruchou. Přednáší na téma „Podpora rané vazby“ a „postrauma po porodu“. Zpracovala léčebný koncept generačních ženských traumat Léčba osobní děložoní historie na základě zkušenosti s příběhy rodin v psychoterapii. Zpracovává koncept empatického a kontaktního vztahového rodičovství, odborně zpracovává dopady posttotalitního a institucionalizačního syndromu na jednotlivce i společnost, přednáší na mezinárodních konvencích s tématy psychotraumatologie, attachment - vztahová vazba, psychoterapie a usiluje o změnu v péči o dítě a rodinu jako o jednu jednotku nejen ve zdravotnictví. Podporuje společnost ve vytváření pevných, láskyplných vazeb. Je matkou dvou synů, s manželem, syny, maminkou, psem, kočkou a kanárem žije blízko Ostravy


Kamila Skoutajanová
Jako porod
ní asistentka ženám nabízí zdravotní, psychickou podporu a poradnu PA během těhotenství a po porodu. Vede předporodní kurzy Aktivní porod a lekce gravidjógy . Podporuje v ženách sebevědomí porodit v souladu se silou a tempem vlastního těla a ranou vazbu matky a dítěte. Jako lektorka jógy se do hloubky zabývá jógovou terapií jako přípravou na otěhotnění a porod, jógu vnímá jako harmonické cvičení během těhotenství a terapeutické cvičení po porodu.

 

Anna Pohořálková
Vzděláním etnoložka, majitelka obchodu V BAVLNCE, matka čtyř dětí. Dlouhodobě věnuje podpoře matek v nošení dětí na těle, pořádá kurzy vázání šátku pro rodiče i pro jiné podporující osoby (lektorky, duly, porodní asistentky a další zájemce). Podporuje vertikální nošení na těle od narození v přirozené savčí pozici.  Nošení dětí věnuje velké části svůj blog – vbavlnce.blogspot.cz a FB stránky Z břicha na břicho.